Alfa naší éry (1)

22. července 2012 v 17:18 | Lulu Fairy |  Mé počiny na poli literárním

Tady máte povídku ode mě, která šla do Dračího řádu roku 2011. Asi se Vám nebude líbit, ale co.

Příběhy elvin: Alfa naší éryDrahá Lume

Jako Kníže Sacevinajských tě prosím o pomoc. Jak jistě víš, v našem kraji řádí nemoc. Ničí náš národ jednoho po druhém. Ačkoliv nejsme až tak úplně bezmocní, na tohle nestačíme. Pouze Vy umíte kouzlit. Prosím tě za celý tento národ, aby se zachovala rovnováha této planety. Prosím tě, o pomoc a zachování památky tvé tety. Na oplátku Vám poskytneme podobu, která bude do budoucna mnohem výhodnější.

O pomoc prosí

Kníže Sacevinajských


Auga Ur


Lume, královna Draků - Salavin, si povzdychla. Tento dopis byl v pořadí už třetí, co tento týden dostala. Čekala je, a proto svolala na dnešek Válečnou radu, kde měla v úmyslu oznámit své stanovisko k epidemii, která postihla ostatní elvin. Všichni jí žádali o pomoc, jak zastaralý prezident ptačích Undenvin Hewa, tak i milá a mladá velekněžka opičích Gnovinner País, které Lume říkala v jejich rodném jazyce Aine. Teď ji o pomoc požádal i arogantní mrož Auga Ur. Lume neměla ty ploutvonožce ráda. Mroži nebo mrožovití jsou jedním z kmenů Sacevinajských, vodních elvin. Lume připadali nejarogantnější. Tuleňovití nebo lachtani jí přišli mnohem zábavnější a přátelštější.

Lume se zamračila. Náhle si povšimla jedné věty. Pouze vy umíte kouzlit. Lume se pousmála. Kouzlit! Ano, ostatní elvin to tak nazývali, ale zhmotňování myšlenek, není nic složitého. Je to pouze síla myšlenky. Sice je to stojí energii, ale…

Vrátila se zpět k problému. Chtěla pomoci Aine, a chtěla pomoci tak, aby po ní něco zůstalo. Věděla, že odejde. Nevěděla kdy, ale věděla to. Nebylo to u Salavin "normální", ale věčně vládnout nechtěla. Kdyby ale řekla ano jen Aine, naštvali by se mrož a Hewa. A to by bylo špatně, Sua, její teta, královna, co odešla, aby uvolnila místo ostatním elvin, by pak odešla nadarmo, protože by je Salavin museli zničit. Pak přišla ona, mladá, na dračí poměry ošklivá a nezkušená (500 let je teenager) holka, kterou vrhli do politiky. Velmi jí tehdy pomohl rádce Suy, Finnean, vysvětlil jí, jak se to tu hraje a určil směr, kterým se vydala. To on nejvíc pomohl zachovat Suain čin jako chvályhodný.

Lume zatřepala hlavou a poodhlédla od dopisu. Rozhlédla se po pokoji a v tom ji padl zrak na gobelín Odcházení. A v tom ji napadl nápad, plán, jak udělat ze Suaina činu něco ojedinělého, něco, co v budoucnu budou lidé považovat za zázrak.


***


"Hej, počkej na mě Sidheag!" zavolal na ni mladý oranžový drak, který měl na šupinách skvrny, které Salavin nazývali pihami. Mohl mít tak okolo 1 500 - 1 600 let. Mladý a nezkušený věk. Sidheag se zamračila. Nevěděla, o koho jde. Náhle si vzpomněla.

"No nazdar Earcu." Pousmála se.

"No tys mě nepoznala?" usmál se.

"Vy draci jste všichni stejní." Pousmála se Sidheag

"Nevíte, proč Lume svolala tu radu?" ozval se za nimi další hlas patřící fialovému drakovi.

"Ne Teárlachu, nevíme."

"Aha, hm."

"Už jsme tady." Ozval se mlčící Earc

"Vy první, slečno Strážkyně." Zapitvořil se Teárlach.

"Až po Vás, pane generále." Předala to dál Earcovi.

"Tak dík!" zasmál se Earc a vešel.

"Hej!" Sidheag se zasmála a vešla za ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama