Alfa naší éry (5)

22. července 2012 v 17:23 | Lulu Fairy |  Mé počiny na poli literárním

"Každý nyní nechť slíbí, že ať kdokolivěk se pokusí zpochybnit toto rozhodnutí, on dle pravdy zasáhne a na pravdu poukáže." Z úst Ceany ta slov zněla jinak. Nezvykle. Všem bylo najednou smutno. Litovali Lume. Přesto každý odpověděl:

"Slibuji."

"Nechť otázka tato vryje se vám do paměti: Jest Sidheag či Ceana vhodnější býti královnou dračího lidu?" Ceana se třásla. Náhle se okolo ní obtočily ruce. To ji Sidheag objala a dala tím najevo svou soudržnost.

"Ceana." Odpověděla Aine jako první. Earc také dlouho neváhal.

"Ceana." Řekl to jméno s něžností a vážností sobě vlastní. Teárlach váhal. Svůj hlas by dal Sidheag ale Ceana potřebovala jeho podporu a Sidheag stejně byla mimo hru. Nakonec jeho rty vyslovily to jméno:

"Ceana." Sidheag vydechla úlevou.

"Vyjděme tedy ven a oznamme lidu, kdo bude příští královnou." Sidheag se ujala, jak poraženému velí kodex, sdělení, co se událo. Vyšla na balkon a zůstala na něm, dolů směla jen královna. Zvolala:

"Lide dračí. Salavinský lide! Lide nejstarší. Lide ohnivý." Odmlčela se. Svým voláním přivolala draky a všichni byli zvědaví, co jim chce Sidheag oznámit.

"Lide, věz, že královnou tvou je jedna z princezen. Ta nejvyšší, jejíž jméno jest Ceana." Sidheag mávla ke dveřím, odkud vykročila rozklepaná budoucí královna. Dav tleskal. Sidheag ale pokračovala:

"Celá rada nyní složí královně věrnost. Jak jistě víte je tu jeden zvláštní případ. Ta složí královně přísahu míru a spolupráce."

"Strážkyně!" zvolala dav. Sidheag poklekla před Ceanu a řekla:

"Já Strážkyně královny Lume ti slibuji a přísahám věrnost nové královně Salavin!" pronesla přísahu

"Aine!" obvykle se volalo titulem ale volat velekněžka Gnovinner by bylo trochu podivné. Volaná poklekla před Ceanu a slavnostním hlasem pronesla:

"Já velekněžka lidu Gnovinner slibuji a přísahám za celý svůj lid mír a spolupráci nové královně Salavin!"

"Generál!" zvolal dav. Earc předstoupil a poklekl.

"Já, Generál královny Lume, slibuji a přísahám věrnost nové královně Salavin." Earc zářil a dal si záležet na tom, aby vypadal, že je naprosto šťastný.

"Rádce!" dav výskal a tleskal. Teárlach předstoupil, obdařil všechny zářivým úsměvem a pronesl jako by o nic nešlo:

"Já Rádce královny Lume a přísahám věrnost nové královně Salavin." Ceana se zvedla a odešla zpět do síně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama