Alfa naší éry (6)

22. července 2012 v 17:25 | Lulu Fairy |  Mé počiny na poli literárním

"Ceano! Kdy když ne teď. Dnes po té schůzi s Radou to oznámíš a řekneš, že v tom hodláme pokračovat." Sidheag se naštvala.

"Správkyně! Prosím." Ceana byla už týden korunovaná a už týden odmítala i přes prosby Sidheag sdělit světu, že ono kouzlo se koná.

"Ceano. Sidheag má pravdu. Už týden tu šílíme, ale nic neděláme. A mezitím umírají další tisíce elvin." Aine jí objala.

"Musíš se vzchopit, Salavin potřebují silnou královnu. Nedovol, aby si s tebou lid dělal, co se mu zlíbí. Ty vládneš lidu, ne lid tobě." Aine už nevěděla, co má dělat. V tom promluvil Earc:
"Ceano, vstávat! Teď půjdeš ven, a řekneš přesně toto: 'Já, královna lidu Salavin, královnou po královně Lume, kterou jste zavraždili, hodlám pokračovat v jejím plánu a umožnit přicházení v jiné formě života. Zítra v šest večer se všichni soustředí na myšlenku, kterou Vám přednese zvolený člen válečné rady.' Je to jasný?" Earc to řekl takovým hlasem že Ceana vyděšeně přikývla.

"Tak mazej." Otevřel jí dveře a vešel za ní. O chvíli později bylo slyšet jak Ceana doslova a do písmene odříkala to, co jí Earc přikázal. Bylo slyšet zabučení, ale než se všichni nadáli, Ceana i Earc byli zpátky a v pořádku.

"No konečně." Teárlach to čekání nemohl vydržet. Všem to bylo jasné. Už ani vtípek, pro něho tak charakteristický, byl jen jednou za den.

Najednou se rozletěly dveře. Vešlo pět starých draků. Byla to rada starších. Postavili se proti Aine, Ceaně, Sidheag, Teárlachovi a Earcovi.

"Tak co má znamenat toto porušování tradic! Tohle rouhání!" Jeden z draků promluvil.

"Jaké tradice? Máš na mysli naši zbytečnou nadřazenost? A jaké rouhání? Myslíš naši snahu o smazání této naší vady? Jenom nás naše oddělenost oslabuje." Ceana se do modrého draka pustila a ani nevěděla, jak se jmenuje. Jména členů Rady starších znala pouze Lume.

"Naše nadřazenost je samozřejmostí!" ozval se jiný drak hnědé barvy Sidheag vyprskla smíchy a Teárlach se zasmál dokonce nahlas. Ceana, Aine a Earc se pouze zašklebili.

"Není, jsme stejní jako ostatní elvin! To že jsme tu byli dřív, nic neznamená!" Sidheag se naštvala.

"Znamená to víc, než si myslíš. Tohle je naše planeta! Ostatní," střelila pohledem po Aine.

"Ostatní tu nemají co dělat!"

"Mají. Jsme elvin jako vy! To že nevíme jak kouzlit, nic neznamená. V čem jsme jiní? V čem? Řekni? Nebo jste vy ti jiní? V čem?" Aine se začala bránit.

"Jsme jiní v tom, že ovládáme živel, který tuto planetu a vlastně nás všechny drží při životě. Když vám země zmrzne, co budete dělat?"

"A co my budeme dělat, až nás Sacevinajští uhasí? Nebo Gnovinner zadusí? Nebo Undenvin sfouknou?" optal se Earc.

"Dobrá, ale my jsme silní, ubráníme se!" slovo opět převzal drak, který mluvil prve.

"Ne, pokud se spojí, mohou nás porazit a ty to víš. Je to jen na jejich dobrotě, zatímco, jestli provedeme to kouzlo, všichni, budou žít na věky!" zabojoval zase Teárlach.

"Ne, my to nedovolíme." Oznámil nejstarší z draků.

"A co můžete udělat?" optala se Ceana.

"Oznámit Jeho existenci." Odvětila jednoduše jedna z dračic.

"Dobrá, co chcete za to, že budete mlčet a necháte nás provést kouzlo?"

"Místo v této radě!"

"Dobrá, máte ho mít. Tato rada se rozroste o dvě místa. Jedno vyplní Vámi zvolený drak. To druhé vyplní lidem volený drak. Souhlasíte?"

"Hlasujme! Tohoto bez hlasování nesmí projít a mě se to nelíbí!" ozval se Earc a Sidheag s Teárlachem najednou přikývli.

"Dobrá, jak vidíte, toto se této radě nelíbí. Co jiného chcete?" Ceana vyjednávala dál.

"Dobrá, chceme mít velvyslance u každého z dvorů. Tento diplomat bude přítomen u všech jednání tohoto dvora." Ozvala se jiná dračice s ještě odvážnějším návrhem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama