Alfa naší éry (8)

22. července 2012 v 17:31 | Lulu Fairy |  Mé počiny na poli literárním

"Už jsou tady! Už jsou tady!" Zavolala na Ceanu Sidheag.

"No konečně!" Ceana si oddychla. Kdyby se nevrátili… Popravdě řečeno, Ceana sama nevěděla, co by dělala.

"Souhlasili?" Vyhrkla dychtivě, když dosedli. Teárlach se zatvářil smutně.

"Bohužel. Ceano musím ti oznámit, že souhlasili." Řekl to tak smutným hlasem, že Ceana si nepovšimla slova "souhlasili" a koukala pěkně vykuleně, když Sidheag, které to došlo, začala nadšením chrlit oheň.

"Počkej? Takže?" zeptala se s otázkou v očích.

"Přesedni si!" doporučil jí Teárlach. Spolu s Earcem se váleli smíchy po zemi.

"Dobrá, dejte mi ta prohlášení a jděte do síně. Ještě neodešli." Přikázala jim Ceana.

"Jak si přeješ." Odvětil Earc a vykročil k Malé síni. Ceana vykročila k pokoji Aine.

"Á, už jste se vrátili!" řekla s úsměvem falešným jak socha s voskem jedna z dračic.

"Ano, vrátili." Odpověděl chladně Teárlach.

"Á skvěle. Už jsme tu všichni, tady máte potvrzení, že můžete poslat k těmto dvorům své vyslance a omluvte mě, jdu připravit kouzlo, nebo potřebujete ještě něco?" Ceana vtrhla do místnosti jako velká voda a zaskočila tím Radu starších přesně, jak plánovala.

"Ne, děkujeme."

"Tak platí!" usmála se Ceana a pokynula jim ke dveřím.

"Takže, jelikož je půl páté, sdělím, koho jsem si vybrala, aby přednesl kouzlo. Aine, neber si to osobně, ale pro dnešek je odhalení našich tajemství dost. Prosím vrať se do své komory a nepokoušej se nás sledovat ano?"

"Samozřejmě." Aine odešla bez jakýchkoliv námitek. Ceana byla vděčná za takovou rádkyni. Sidheag byla fajn, ale zkušenostmi se s Aine nemohla porovnávat.

"Takže, k tomuto úkolu jsem zvolila Earca."

"Fajn."

"Řekneš tohle:…" začala vysvětlovat Ceana.


***


Earc stál na pódiu těsně za Ceanou. Ta přesně v šest přistoupila k okraji pódia a začala mluvit:

"Vítám vás Salavin. Vím, že se spoustě z Vás tento náš krok nezamlouvá, ale věřte nám, je to nutné. Nyní přednese Generál Earc Myšlenku." Earc přistoupil a pronesl:
"Tato myšlenka funguje takto: Když elvin zemře, využije energie smrti a převede duši elvin do podoby ovládající energii, má moc nad tím, kdo v něj věří. Nemůže zemřít, nemá hmotnou podstatu." Přednesl a zařadil se.

"Salavin, soustřeďme se!" pronesla Ceana a všichni zavřeli oči. Vedle Ceany se ozvala rána. Ceana se ale naprosto soustředila na myšlenku a nevnímala to. Po chvíli cítila, jak ostatní opouští energie a ulekla se, že ta myšlenka je příliš silná na ně, a že to nemohou utáhnout. V tom však myšlenka odplula a Ceana před sebou viděla bytost. Byla to Lume a řekla jí:

"Děkuji, že jste oživili mou myšlenku, tím jste oživili mě samotnou. To já pomohu každému po jeho cestě. Teď pomoz Sidheag, je vyčerpaná, vypálila tu nemoc sama." Jakmile domluvila, byla pryč a Cena omdlela.


***


"Kde to jsem?" optala se Ceana a rozhlédla se po hliněné místnosti.

"Na nějaké stanici Sacevinajských, Gnovinner a Undenvin. Prý aby nám ukázali "Podobu budoucnosti" či co." Sdělil jí Earc.

"Aha. Lume o tom mluvila, ale jen se mnou. Chtěla, aby to věděl málokdo. Nevím proč. A víte, že Lume je převaděčkou? Převádí na druhou stranu." Uvědomila si Ceana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama