Alfa naší éry (9)

23. července 2012 v 7:45 | Lulu Fairy |  Mé počiny na poli literárním

"Já vím! Povedlo se mi to. Oznámila jsem to lidu, když si byla s Aine a Teárlach s Earcem byli na misi. Byl to způsob jak ji uctít - oživit ji." Usmála se Sidheag.

"To byl skvělý nápad. A vím, že si padla jako první, protože si vypálila tu nemoc. Proč si nám to neřekla? A proč si to udělala?" optala se Ceana

"V našem plánu byla díra, elvin mohli umírat na tu nemoc." Odvětila Sidheag jednoduše.

"Á Ceana se již vzbudila, takže vám můžeme ukázat tu podobu." Usmála se Aine, která právě přišla a vzápětí se otočila na patě a odcházela jednou z chodeb.

"Děkujeme." Usmála se na oplátku Ceana a vykročila za ní. Po chvíli došli do místnosti, kde veprostřed byl jakýsi tvor: mělo to kůži, ale ne srst stálo to na dvou nohách a mělo to jakési končetiny uzpůsobené k uchopování. Jeho páteř byla jaksi dvojesovitě zahnutá a neměl ocas!

"Jmenuje se to eščlov'eak." Pronesla pyšně Aine.

"Jakže? Člověk?" optal se Earc, který jí nerozuměl.

"No tak bychom mu mohli říkat taky, je to míň krkolomné." Uznala Aine.

"Zaplaví planetu, předpověděl to jeden z našich věštců a věštci ostatních to potvrdili. A představte si, dokázali jsme to nejen vytvořit, ale dokázali jsme se duplikovat a jaksi do toho vstoupit a nyní se dokážeme v to měnit!" Pokračovala pyšně Aine a před jejich zraky se proměnila. Najednou před nimi stála bytost s hnědými dlouhými chlupy na hlavě, která měla hnědé oči.

"S tím duplikováním si myslela tohle?" zeptala se Sidheag a v myšlenkách si představila tu místnost v ní Aine, Earca, Teárlacha a sebe. V jejích představách tam ale byla dvakrát. Soustředila se na tu myšlenku a představovala si to tak usilovně, až najednou vedle ní stála ona sama.

"Ano, myslela, ale my jsme se museli hodiny koncentrovat na to, abychom se duplikovali. Jak to, že si dokázala tak rychle?" zeptala se s údivem.

"To je způsob našeho kouzlení. Gratuluji, umíte kouzlit. Můžeme vstoupit do toho člověka? Abych to upřesnila, můžeme si ho naduplikovat a vzít s sebou?" optala se Ceana.

"Ano, kvůli tomu sem Vás sem vzala. A chtěla jsem se zeptat. My už část kontinentu dali, ale nechceme se ho vzdát celého, vzdáte se části za pohořím, které nazýváte Ural? Pro člověky? Potřebují místo." Prosila je Aine.

"Jasně País." Přikývl Teárlach

"Souhlasím." Přikývl Earc.

"Já také" odvětila Sidheag.

"Já samozřejmě také" usmála se Ceana

"Co myslíš, že se z člověků stane?" zeptala se Sidheag Ceany, když se za Aine či País, jak ji nazýval její lid, zavřely dveře.

"Já nevím, rozhodně nechci, aby se do toho draci míchali. Náš lid bude v Evropě a Asii jim necháme. Nepůjdeme přes hranice, dokud přes ně nepůjdou oni, a to bude, přiznejme si chvilku trvat." Usmála se Ceana.

"Tak je to na nich." Usmála se Sidheag

A od té doby patří část pevniny, zvaná Asie člověkem neboli lidem. Jsou i v Africe, ale odtamtud je pouze jedna rasa. Amerika patří Undenvin, Afrika Gnovinner, Antarktida Sacevinajským ploutvonožcům a Evropa ohnivému lidu Salavin. Žijí spolu v míru, ale napětí mezi elvin je vysoké. Nikdy nesmí dojít k válce, protože tato planeta, by to nepřežila. Národy se musí mít rády a ani lidé, kteří nesnášenlivost zdědili, se nesmí obrátit proti sobě a musí přijmout, že je tu nějaká moc nad nimi. Všichni musí žít v míru. Jinak bude válka. Tuto válku předpověděli Undenvinští věštci na rok, jenž lidé nazvou dvoutisící dvanáctý. Tehdy nastane konec světa a mocné národy planetu zničí, pokud nepřijde někdo, kdo tuto válku odvrátí. Jeho či její úděl bude nesmírně náročný. Bojovat na čtyřech stranách a na žádné. Ovládat všechny živly a žádný. Zvládne to?
Poslední díl, snad se povídka líbila. Vřele uvítám jakékoliv reakce. Povídka se umístila na 75. místě z 83, na prvotinu ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama