Pět nejlepších filmů

22. července 2012 v 16:50 | Lulu Fairy |  Řeči o mě a mém životě
Na Akčním blogu probíhá nyní soutěž, napsat pět nejlepších filmů a proč se mi líbí.
Ráda bych Edith poděkovala za to, že tuto soutěž zorganizovala a vymyslela. Tady je mých TOP 5 filmů! Snad s mým výběrem budete souhlasit.
  • Star Wars - Nová Naděje


Kultovní sérii Star Wars zná snad každý. Nová naděje je z této série nejstarší. Neznalí se zeptají, jak to, když je to čtvrtý díl, že je nejstarší. Je totiž z původní série. Tady je obsah:

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiální text distributora)

Film má hvězdné obsazení a úžasný příběh. Neviděli to snad jen dívky mladších ročníků, a i těm to vřele doporučuji. Film má něco pro každého, romantický příběh, ať už mezi Lejou a Hanem v původní sérii, anebo Ani a Padmé v prvních třech epizodách.

Pro kluky je tu samozřejmě spousta bojových scén, navrch velmi poutavý příběh. Celým filmem vás provází skvělá hudba. Světelné efekty jsou na tehdejší dobu úžasné! A každý si určitě popláče u dojemných scén. Tento film jsem zařadila mezi mých pět nejoblíbenějších proto, že se mi líbí jeho příběh a hudba a herecké výkony jsou také vynikající, stejně jako herecké obsazení.

  • Rozbřesk 1. část


Rozbřesk je zatím poslední díl takzvané "Sajrajt ságy" (jak tomu říká spolužák). Neznám lepší romantický příběh, než je tento. Někdo si myslí, že je to děsný, já si jen myslím, že je to dobrý příběh, který je děsně napsaný. Rozbřesk je vůbec nejlepší. Obsah sem nemůžu dát, protože pointa se vyzradí velmi brzo, ale můžu sem dát začátek:

Film začíná svatbou Edwarda a Belly. Je tam spousta trapných přípitků. Pak mají Edward s Bellou jet na skutečné líbánky. Bella to řekne Jacobovi, který se rozzuří. Líbánky jsou i přes to nádherné!

Bella je konečně s Edwardem a on je s tím konečně smířen (no jakž takž) a to je na příběhu úžasné. Zajímavý je taky příběh Jacoba a jeho smečky.

Tento snímek jsem zařadila do tohoto seznam kvůli romantice a příběhu, který říká, že někdy si musíme stát, ač jsme ještě mladí a nezkušení.

  • Lví král 3


Lví král 3 s podtitulem Hakuna Matata je vlastně Lví král 1, jen z pohledu Timona a Pumby, kteří byli u celého příběhu, jak poznamenali samotní hlavní hrdinové filmu: "Diváci neví, že tam byli, jelikož nevěděli, že tam jsou!" (Trošku upravené).

Ve filmu je spousta skvělých hlášek a je vtipné jak jsou Timon s Pumbou "v kině" a dívají se na svůj vlastní příběh a sem tam ho i komentují. Báječná podívaná, u které si pobrečíte, ale hlavně se u toho potrháte smíchy!

Na této pohádce jsem vlastně vyrůstala a mám ji pořád ráda. Je to nejlepší pohádka jakou znám, proto si místo v tomto mém seznamu zaslouží. Patří mezi zlatou disneyovskou klasiku a má v sobě to nejlepší z něj: roztomilé postavičky, poutavý příběh a úžasné hlášky!

  • Alfa a Omega


Nevím, jestli tuto pohádku znáte, ale kdo dával na základní škole/gymnáziu při přírodopisu/biologii pozor, možná se chytá a ví, že tato animovaná podívaná je o vlcích. Animace jsou zde perfektní! Vlčci umí být děsně roztomilounký. Líbí se mi také motiv vytí jako rande. Je to hrozně romantické. Stručně nastíním děj filmu:

V údolí jsou dvě znepřátelené smečky. Dcera a syn Alf smeček se mají vzít a tak smečky spojit. Jenže oba se zamilují do omeg, nejnižších a tak trochu podřadných vlků. Do toho celého jeden pár odvezou kamsi do rezervace a hrozí válka mezi smečkami!

Akční napínavá, hravá pohádka zasáhne jistě každého. Patří k tomu nejlepšímu z pohádek, i když není nejlepší. Je to skvělý film, který se zalíbí i starším (viděla jsem ho nedávno, vím, o čem mluvím).

Do seznamu jsem pohádku zařadila kvůli napínavému a přitom hravému příběhu a kvůli úžasným postavičkám a skvělým animacím.

  • Avatar


Avatar je skvělý film, který skvěle využívá moderní technologie. 3D tam není samoúčelné a Pandora vás svou krásou uchvátí. James Cameron se na tomto filmu vyřádil a musím uznat, že tohle na rozdíl od Titanicu, který mě prostě nudil (sesypte se všichni a do mě, ale já u toho vždycky usnu), je tohle parádní a akcí nabitý film. Z tetičky wikipedie:

Desátník Jake Sully (Sam Worthington), bývalý příslušník americké námořní pěchoty, který je ale upoután na invalidní vozík, přilétá na Pandoru, aby nahradil svého náhle zemřelého bratra-dvojče Toma Sullyho při výzkumu domorodých obyvatel Na'vi. K proniknutí k domorodcům totiž slouží tzv. avataři vypadající jako domorodci, které vědci vytvářejí kombinací lidské DNA a DNA Na'vi. Tohoto avatara může pak člověk, kterému byl avatar vytvořen na tělo s využitím jeho DNA, ovládat na dálku svou myslí. Kromě skupiny vědců kolem botaničky Dr. Grace Augustinové (Sigourney Weaver) je ale na planetě také žoldácká armáda, které velí plukovník Miles Quaritch (Stephen Lang), a podnikatelé v čele s Parkerem Selfridgem (Giovanni Ribisi), kteří mají zájem o velmi cennou horninu, Unobtainium. Největší naleziště se ale nachází pod obrovským Rodným stromem, kolem kterého je soustředěno centrum života domorodců. Jake Sully se dostane mezi Na'vi a má je přimět k přestěhování.

Romantika s akcí, to je přesně pro mě! Co říct, Oskarem oceněný film s překrásnými vizuálními efekty sem rozhodně patří! Dokonalý romantický příběh, úžasné akční scény a skvěle vymyšlený svět dělají z tohoto filmu megahit, který rozhodně stojí za to vidět.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 22. července 2012 v 19:59 | Reagovat

K Star Wars: nová naděje se s nadšením přidávám - to je opravdu výborný film a protože ve své době byl tento jako první, tak mnohé bylo skryto a teprve postupem času odhalováno.
Ke kladům filmové série musím přičíst ještě skvělé dialogy a perfektní hlášky, které bohužel v novějších dílech chybí.
K Rozbřesku - poprvé se mi ten film moc nelíbil, ale postupně jsem mu přišla na chuť a ani ty trapné přípitky na svatbě vlastně nebyly trapné - vždyť takhle svatby probíhají. Mně se líbilo právě i ono pomalejší vyprávěcí tempo, je to příjemný odpočinkový film. Jacob je můj černý kůň, v této sérii.
Lvího krále jsem viděla jen jedničku a film se mi líbil, správně namíchaná kombinace nebezpečí, i odlehčujících momentů. Na Alfu a Omegu se teprve chystám, tento animák neznám... a Avatar? Stejně jako u Rozbřesku, i tomuto filmu jsem přicházela na chuť postupně. A vlastně to má nejen úžasné efekty a nabízí krajinu snů, kam bych si ráda zajela na dovolenou, nejlépe celoroční, ale má i nádhernou myšlenku, bohužel trochu utopickou - žít v rozumné symbióze s přírodou.
A definitivně vyřídit takové hajzly, jako byl plukovník lidské posádky.

2 LuLu Fairy LuLu Fairy | Web | 23. července 2012 v 7:36 | Reagovat

[1]:
K rozbřesku, já na svatby moc nechodím :) Nevím, jestli to je obvyklé, mně to trapné přišlo, ale to se nehádám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama